شستشوی نما

شستشوی نما و نماشویی ساختمان‌های بلند از جمله فعالیت‌های کار در ارتفاع است که نیاز به مهارت و ابزار حرفه‌ای دارد. متخصصان کار در ارتفاع به کمک این مهارت‌ها زیبایی ساختمان محل سکونت یا کار شما را چندین برابر خواهند کرد.

در این مطلب از سری مطالب کیان راپل تهران قصد داریم تا شما را بیشتر با شستشوی انواع نماها و روش‌های این کار آشنا کنیم.

شستشوی نما

منظور از شستشوی نما چیست؟

شستشوی نما مجموعه‌ای از اقدامات است که به زیبا شدن بنای ساختمان‌های بلند کمک می‌کند. این اقدامات شامل از بین بردن جرم، شستشوی گرد و غبار و برداشتن لکه‌ها می‌شود. انجام تمامی این موارد نیاز به تجهیزات مناسب و مواد استاندارد و مرغوب دارد تا ماندگاری شستشو بیشتر و تمیزی آن چشمگیرتر شود.

ابزار و تجهیزات مناسب

برای انجام درست و اصولی هر کاری نیاز به ابزار و تجهیزات مناسب داریم. این تجهیزات از ۲ جنبه دارای اهمیت زیادی هستند:

 1. بالا رفتن دقت و کیفیت شستشوی نما
 2. تأمین ایمنی و سلامت متخصصین کار در ارتفاع

برای شستشوی نما تجهیزات مختلفی وجود دارند که در طول سالیان گذشته از نظر تکنولوژی ساخت و نحوه عملکرد تغییرات زیادی داشته اند. امروزه از مهمترین و بهترین تجهیزات شستشوی نما علاوه بر راپل و بالابر، واترجت ها و واترسندبلاست‌ها هستند.

انتخاب ابزار و تجهیزات شستشوی نما به چه عواملی بستگی دارد؟

انتخاب ابزار و تجهیزات کار در ارتفاع بستگی به چندین فاکتور مختلف دارد. این فاکتورها شامل موارد زیر هستند:

 1. میزان آلودگی
 2. اندازه بنا
 3. حجم آلودگی
 4. عمر بنا
 5. شرایط آب و هوایی

کارشناسان و متخصصین قبل از انجام کار با بررسی موقعیت بنا گزینه مناسب را به کارفرمای خود پیشنهاد می‌دهند تا عملیات شستشوی نما بالاترین بازدهی را برای وی داشته باشد.

مواد شوینده مناسب برای شستشوی نما

یکی دیگر از مواردی که در شستشوی نما باید در نظر داشت این است که مواد شوینده مناسب برای این کار چیست؟ برای انتخاب مواد شوینده مناسب باید موارد زیر را قبل از هر چیز در نظر داشته باشیم.

 1. کیفیت مواد شوینده: مواد شوینده باید با کیفیت باشد تا بتواند درخشش و زیبایی را به ساختمان شما هدیه دهد.
 2. استاندارد بودن مواد شوینده: استاندارد بودن مواد شوینده بخصوص در مورد ساختمان‌های قدیمی بسیار مهم است. استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد می‌تواند موجب فرسودگی سنگ نمای ساختمان شود.
 3. نوع سنگ نما: هر نوع سنگ نما مواد شوینده مخصوص خود را می‌خواهد. برای همین منظور است که کارشناسان خبره در بررسی پروژه شستن نما ابتدا جنس سنگ نمای ساختمان را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
 4. منطبق بودن با محیط زیست: بسیاری از مواد شوینده مورد استفاده در بازار آثار مخربی را برای محیط زیست می‌گذارند. سازگاری مواد شوینده با محیط زیست از مسائلی است که شرکت‌های حرفه‌ای به شدت به آن توجه می‌کنند. کیان راپل تهران نیز در راستای رسالت و مسئولیت‌پذیری خود همواره از مواد شوینده‌ای بهره برده است که علاوه بر کیفیت بالا همگام با محیط زیست باشد.

شستشوی نمای سنگی و پیچ و رولپلاک ساختمان‌های بلند

یکی از انواع ساختمان‌های بلند ساختمان‌های سنگی هستند. شستشوی هر نوع نما همانطور که پیشتر هم گفتیم نیاز به مواد شوینده مخصوص خود دارد. مواد مناسب برای نمای سنگی نیز باید بگونه‌ای باشد تا از ریزش سنگ و فرسودگی بنا جلوگیری شود. با این وجود با گذشت مدت طولانی از عمر یک نما و عواملی همچون بارش باران‌های اسیدی یا آلودگی هوا نما دچار فرسودگی می شود.

در این موارد برای جلوگیری از ریزش سنگ و ضرر و زیان مال و جانی راپل کاران و متخصصین کار در ارتفاع اقدام به پیچ و رولپلاک ساختمان‌های بلند می‌کنند. برای همین منظور است که در هنگام بررسی شستشوی نمای سنگی ساختمان‌های قدیمی‌تر یکی از پیشنهادات مطرح شده توسط کارشناسان کار در ارتفاع پیچ و رولپلاک نمای ساختمان است.

شستشوی نما در کیان راپل تهران

 • اگر برای شستشوی نمای محل سکونت خود وسواس زیادی دارید.
 • اگر می‌خواهید نمای ساختمان شما با بهترین ابزار و مواد شوینده شسته شود.
 • اگر اعتقاد دارید درخشش ساختمان محل کارتان نقش زیادی در موفقیت کسب و کارتان دارد.
 • اگر می‌خواهید با یک بار شستشوی نمای تا مدت‌ها از تکرار این کار بی‌نیاز باشید.
 • اگر دغدغه محیط زیست را دارید.

بهترین انتخاب شما برای شستشوی نمای ساختمانتان “کیان راپل تهران” است. بهترین راپل‌کاران تهران در کنار مسئولیت‌پذیرترین کارکنان و مدیران کاربلد گرد هم آمده‌اند و یک مجموعه بسیار حرفه‌ای در زمینه کار در ارتفاع را تشکیل داده‌اند. برای اطلاع از قیمت، کارشناسی نمای ساختمان، مشاوره و پاسخ به پرسشهایتان کافیست با شماره‌های موجود در صفحه “تماس با ما” تماس بگیرید.

 • اهمیت شستن نما

شستشوی نمای ساختمانهای بلند

۳۰ام بهمن, ۱۳۹۹|بدون دیدگاه

شستشوی نمای ساختمان‌های بلند رایجترین خدمات  کار در ارتفاع است. البته این کار در گذشته و به شکلی متفاوت تر رواج داشت. در این مقاله از سری مقالات مرجع تخصصی خدمات کار در ارتفاع تهران [...]

 • Washing the facade of the building

شستشوی سنگ نمای ساختمان

۲۸ام دی, ۱۳۹۹|بدون دیدگاه

درخشش ساختمان باشکوه شما با پنجره‌های زیبا، ماسه سنگ‌های تماشایی و قرنیز مسی چشم‌نواز، زیر سال‌ها دوده و آلاینده‌های شهری مدفون شده است. حالا سوال اینجاست که کدام روش‌های شستشوی سنگ نمای ساختمان به اندازه [...]

 • شستشوی ساختمان آجری

شستشوی ساختمان آجری

۱۰ام دی, ۱۳۹۹|بدون دیدگاه

شاید شما هم با مشکل فرسودگی و کثیفی نماهای آجری بلند مواجه شده باشید. بسیاری از ساکنین ساختمان‌های آجری از این گلایه می‌کنند که با گذشت سال‌ها ساختمان آنها زیبایی خود را از دست داده [...]