پیچ و رولپلاک

اگر نگران ریزش سنگ‌های فرسوده ساختمان خود هستید، در این مطلب از سری مطالب وبسایت تخصصی کیان راپل تهران، در مورد عملیات پیچ و رولپلاک نما و نکات مهم در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

فرآیند پیچ و رولپلاک نمای ساختمان برای انواع نماها، از جمله نمای ساختمان‌های آجری و سنگی انجام می‌شود.

پیچ و رولپلاک چیست؟

پیچ و رولپلاک ابزاری است که از آن برای ثابت نگهداشتن سنگ نمای ساختمان‌های بلند استفاده می‌شود. برای این کار راپلکار متبحر و باتجربه به کمک تجهیزات استاندارد و حرفه‌ای خود، سنگ‌های ساختمان را در محل خود ثابت یا فیکس می‌کند. جهت رسیدن به نتیجه مناسب در این روش علاوه بر نیاز به مهارت راپلکار به پیچ و رولپلاک‌های استاندارد نیز احتیاج داریم. علاوه بر طناب، داربست فلزی متحرک نیز می‌تواند به تکنسین کار در ارتفاع کمک کند.

ضرورت پیچ رولپلاک کردن

از جمله مصالح استفاده شده در ساختمان‌های بلند، سنگ و آجر می‌باشد. استفاده از سنگ و آجر در نمای این ساختمان‌ها به دلیل شکوهی که به بنا می‌دهد و زیبایی منحصر به فرد آن، در ساختمان‌سازی بسیار مورد استقبال است. اما استفاده از سنگ علاوه بر هزینه بالای آن مشکلاتی دارد. یکی از این مشکلات این است که سنگ‌های ساختمانهای بلند به مرور زمان فرسوده می‌شوند و احتمال ریزش آنها وجود دارد. ریزش این سنگ‌ها می‌تواند منجر به صدمه دیدن عابران یا اتوموبیل‌های اطراف شود.

دلایل مختلفی از جمله فرسودگی به دلیل بارش باران، آلودگی‌های ناشی از دود خودروها، نفوذ گرد و غبار و جرم در درز ساختمان‌ها و مواردی دیگر به مرور زمان موجب جدا شدن بخش‌هایی از سنگ نمای ساختمان و ریزش احتمالی آن می‌شود. به همین دلیل است که راپل‌کاران باید در بازدیدهای دوره‌ای ساختمان و یا قبل از شستشوی سنگ نمای ساختمان اقدام به فیکس کردن بنا به کمک پیچ و رولپلاک نمایند.

جلوگیری از ریزش سنگ‌های ساختمان‌های بلند، قبل از پیچ و رولپلاک کردن

هر چند پیچ و رولپلاک نمای ساختمان موجب فیکس شدن و جلوگیری از ریزش سنگ‌های ساختمان می‌شود، اما بهتر است قبل از آن با انجام اقداماتی از ریزش این سنگ‌ها پیشگیری کرد.

یکی از این راه‌ها استفاده از پوشش‌های عایقی نانو است. این پوشش‌ها میزان و درصد جرم‌پذیری سنگ‌های به کار رفته در نمای ساختمان را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد. راه دیگر نیز استفاده از شستشوی دوره‌ای با استفاده از مواد شوینده مرغوب و استاندارد است. این مساله بخصوص در مورد نقاط دور از دسترس و انقطاع ساختمان‌ها از اهمیت دو چندان برخوردار می‌باشد. در کنار این دو مورد می‌توان به استفاده از متریال مناسب در هنگام ساخت بنا اشاره کرد.

نکات مهم پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

 در فرآیند پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نکاتی وجود دارد که نتیجه کار شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این نکات را باید حتماً در نظر داشته باشید. در این صورت تا مدت زمان طولانی از عدم ریزش سنگ ساختمان آسوده خاطر خواهید بود. نکات مهم پیچ و رولپلاک کردن عبارتند از:

  • نحوه استفاده از دریل: دریل شما نباید توانی کمتر از یک وات داشته باشد. ضمن آنکه دریل را نباید به طور پیوسته و بدون استراحت دادن به کار بگیرید. چون دریل در صورت استفاده پیوسته با فشار زیاد، به شدت داغ می‌کند و عمر مفید آن کم می‌شود. استفاده از دریل مناسب برای نماهای مختلف، چیزی است که بنا بر تجربه و افزایش مهارت بدست خواهد آمد و راپل‌کاران از این مساله آگاهی کافی دارند.
  • استفاده از پیچ و رولپلاک مناسب: استفاده از یک رولپلاک مناسب، فقط مربوط به کیفیت و متریال رولپلاک نیست. شما باید نسبت به سوراخی که توسط مته یا دریل ایجاد می کنید، قطر و ضخامت رولپلاک را انتخاب نمایید تا عمل ثابت کردن سنگ‌ها به درستی انجام شود.

پیچ و رولپلاک ساختمان حین شستشوی سنگ نما

پیج و رولپلاک کردن ساختمان‌های بلند یکی از مهمترین خدمات کار در ارتفاع می‌باشد. این کار بخصوص برای ساختمان‌هایی که از عمر آنها مدت زیادی می‌گذرد، ضروری است. اما زمانی این عملیات نتیجه مثبت خواهد داشت که از ابزار و مواد مناسب استفاده شود. اگر اقدام به شستن سنگ نمای ساختمان می‌کنید، از شرکت نماشویی خود بخواهید که دو مورد مهم زیر را نیز برای ساختمان شما انجام دهد.

  1. شستشوی نمای کلیه سطوح غیر قابل دسترس

  2. پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان

شرکت کیان راپل تهران

شرکت کیان راپل در راستای رضایت مشتری و بنا بر رسالت خود، همواره به دنبال ارائه خدماتی با بالاترین سطح کیفیت بوده است. یکی از خدمات این شرکت، پیچ و رولپلاک کردن ساختمان‌ها به کمک بهترین ابزار و تجهیزات کار در ارتفاع است. استادکارن این مجموعه سال‌ها تجربه فعالیت حرفه‌ای را با خود بر سر پروژه‌ها می‌آورند. همین مساله موجب رضایت حداکثری مشتریان کیان راپل شده است.

اگر قصد استعلام هزینه انجام پروژه‌های مختلف از جمله پیچ و رولپلاک نما را دارید، می‌توانید این کار را از طریق شماره تلفن‌های موجود در بخش “تماس با ما” انجام دهید. کیان راپل تهران مفتخر خواهد بود مجری پروژه‌های شما باشد.