در این مقاله به شرح یکی از خدمات کار در ارتفاع شرکت کیان راپل یعنی نقاشی سوله می‌پردازیم. خدمات نقاشی و رنگ‌آمیزی سوله چه در شهرهای صنعتی باشد یا یک کارخانه مواد غذایی در حومه شهر، از اهمیت زیادی برخوردار است.

رنگ آمیزی سوله - کار در ارتفاع

ماده اصلی اسکلت فلزی سوله از جنس فولاد است. این ماده وقتی که در معرض هوا و رطوبت قرار می‌گیرد، شروع به زنگ‌زدگی و فرسودگی می‌کند. اگر چه برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی روش‌های مختلفی به کار گرفته می‌شود، اما قطعی‌ترین و بهترین روش برای جلوگیری از زنگ‌زدگی، رنگ آمیزی و نقاشی سوله است.

مواد مورد استفاده در نقاشی سوله

در نقاشی سوله که پس از ساخت سازه صورت می‌گیرد بایستی از بهترین و مرغوب‌ترین متریال و رنگ‌ها استفاده شود. چرا که این مواد استحکام و طول عمر سازه‌ها را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. به علاوه این کار در ظاهر و زیبایی سازه نیز نقشی مهم و اساسی دارد.

نقاشی سوله بر روی انواع سازه‌های فلزی قابل اجرا می‌باشد. رنگ آمیزی سوله معمولاً در محیط‌های معمولی و نیمه صنعتی، کاربرد بسیار گسترده‌تری از موارد دیگر دارد. این عملیات در ارتفاع توسط متخصصین کار در ارتفاع و راپل کاران چیره‌دست انجام می‌شود. همچنین می توان برای این کار از داربست فزی متحرک نیز استفاده نمود. رنگ‌آمیزی سوله علاوه بر زیبایی‌ای که به نما می‌بخشد، تاثیر زیادی در طول عمر سازه خواهد داشت.

دو نکته مهم

دو نکته زیر را در هنگام اجرای عملیات در نظر داشته باشید.

  1. استفاده از تهویه در هنگام اجرای عملیات
  2. عدم انجام عملیات زیر نور آفتاب شدید

رنگ‌های پوششی یا رنگ حفاظتی رنگ‌هایی هستند که به سطوح اجسام اعمال می‌شود. این رنگ‌ها پایه و بستر نامیده می‌شوند. رنگ‌های پوششی اهداف مختلفی را در بر دارند. برخی ار این رنگ‎های صنعتی برای تزئین و برخی برای استحکامند.

به خاطر داشته باشید که درصد رنگ‌های مورد استفاده در نقاشی سوله متفاوتند.

کیان راپل تهران و استفاده از تجهیزات کار در ارتفاع روز دنیا

استفاده از تجهیزات کار در ارتفاع استاندارد و حرفه ای نقش بسزایی در پیشبرد درست این پروژه ها دارد. با تجهیزات ایمن کار در ارتفاع نه تنها جان راپل کاران کمتر به مخاطره می اندازد، بلکه به آنها در اجرای درست و اصولی پروژه‌ها کمک شایان توجه می‌کند. در مجموعه کیان راپل تهران از انواع تجهیزات حرفه‌ای و بروز دنیا برای خدمات کار در ارتفاع، از جمله نقاشی سوله، شستشوی انواع نماهای ساختمانها ی بلند، پیچ و رولپلاک ساختمان و غیره استفاده می شود.