منظور از راپل و راپل‌کاری، کار با طناب است. از جمله خدمات راپل‌کاری می‌توان به شستن نما با طناب یا همان نماشویی ساختمان با طناب اشاره کرد. در این مطلب علاوه بر ذکر مزایای استفاده از طناب در انجام امور کار در ارتفاع در مورد رعایت نکات ایمنی کار در ارتفاع و قیمت نماشویی ساختمان نیز صحبت می‌کنیم.

در بعضی از موارد مثلا برای شستشوی نمای شیشه‌ای یا سنگی یک ساختمان بلند، به شدت نیاز به ابزاری جهت رسیدن به ازتفاعات بالا احساس می‌شود. این عملیات به کمک راپل و با مهارت راپل‌کاران بسیار راحت‌تر از گذشته شده است. بر ای رسیدن به ارتفاع و دسترسی به نقاط غیر قابل دسترس، اکنون مطمئن‌ترین راهکار استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته امروزی جهت انجام عملیات از جمله شستن نماست که در شرکت نماشویی کیان راپل تهران، در بالاترین سطح امکان پذیر شده است.

این خدمات امروزه بسیار متنوع و گسترده تر از تمام خدماتی است که در سال‌های گذشته با استفاده از داربست انجام می‌شد.راپل و راپل کاری - شستن نما - شستشوی نما با طناب - نماشویی ساختمان

مزایای شستن نما با طناب

استفاده از این تکنیک می‌تواند مزایای زیر را با خود به همراه داشته باشد:

 • صرفه جویی در هزینه‌ها
 • صرفه جویی در زمان
 • افزایش کیفیت کار

خدمات راپل کاری

خدمات متنوعی به کمک راپل و تجهیزات مربوط به آن در شرکت کیان راپل تهران انجام می‌شود که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

اگر با خواندن مطالب این بخش تمایل دارید که در زمینه راپل‌کاری یا کار با طناب در ارتفاع فعالیت داشته باشید، می‌توانید مقاله آموزش کار در ارتفاع کیان راپل تهران را مطالعه نمایید. در آن مقاله بررسی کاملی در مورد کار در ارتفاع و مواردی که باید از آن اطلاع داشته باشید اشاره کرده ایم.

نکات ایمنی برای کار در ارتفاع

در زمینه کار در ارتفاع یک اشتباه برای تبدیل یک کار معمولی به یک آسیب جدی یا مرگ و میر کافیست. آنچه مانع بروز چنین اشتباهی می‌شود، ایمنی کار در ارتفاع است. شما باید آماده باشید تا از کارمندان خود در هر زمان که ممکن است در معرض خطر سقوط قرار گیرند، محافظت کنید.

ایمنی کار در ارتفاع

در این بخش از وب سایت کیان راپل تهران ده نکته ایمنی برای کمک به کاهش خطر کار در ارتفاع آورده شده است.

 1. از نرده استفاده کنید

نرده نوعی محافظ ثابت است. ساده‌ترین و توصیه‌شده‌ترین راه برای ایمن نگهداشتن کارگران در حین عملیات استفاده از نرده است. در این روش هیچ آموزش یا تجهیزات اضافی مورد نیاز نیست، زیرا برای حفظ امنیت ماندن در داخل فضای احاطه شده با نرده کفایت می‌کند. تقریباً برای هر نوع عملیات در ارتفاع استفاده از نرده می‌تواند ایمنی را تضمین کند.

 1. تجهیزات کار در ارتفاع مناسب را انتخاب کنید

باید اطمینان حاصل کنید که تجهیزات کار در ارتفاع مناسب را انتخاب کرده اید. اگر کارگرانی دارید که در ارتفاعات جوشکاری می‌کنند، یک محافظ حرارتی استاندارد مورد نیاز شما خواهد بود. در ضمن مهم است که تکنسین کار در ارتفاع آزادی و راحتی لازم برای انجام فعالیت‌ها را داشته باشد. اما نگرانی اصلی باید توانایی تنظیم مهار باشد تا تکنسین بتواند به درستی آن را با فعالیت خود متناسب کند.

راپل‌ها بسته به ارتفاعی که در آن کار می کنید، باید به درستی انتخاب شوند. بنابراین شما باید شرایط کار و وظیفه انجام شده را ارزیابی کنید تا به کارمندان خود چیزی بدهید که در واقع از آنها محافظت کند.

 1. تجهیزات کار در ارتفاع خود را بازرسی کنید

برای حفظ ایمنی کار در ارتفاع بررسی تجهیزات بسیار مهم است. این کار باید توسط یک شخص با تجربه و ماهر انجام شود. این مهم است که هر کسی که از این دستگاه‌ها استفاده می‌کند، درک کند که چگونه باید صحت عملکرد تجهیزات را بررسی نماید. بررسی قبل از استفاده نیاز به زمان زیادی ندارد اما باید دقیق باشد. این مرحله می‌تواند مرز بین مرگ و زندگی را تعیین کند.

 1. ایمنی کار در ارتفاع را یاد بگیرید

شما می‌توانید تمام تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع را بپوشید، اما اگر نتوانید به موقع از آنها استفاده کنید، هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت. استفاده از تجربه‌های دیگران، تمرین و کسب مهارت از هر چیزی مهمتر است. شما باید ایمنی کار در ارتفاع را یاد بگیرید و به موقع از آن استفاده کنید.

 1. یک نقطه اتصال قابل قبول انتخاب کنید

انتخاب نقطه اتصال یکی از مهمترین مباحث است. یک لوله پی وی سی یا یک قطعه فلزی تزیینی در پشت بام، هیچکدام نقطه اتصال قابل اطمینانی نیستند. نقطه اتصال باید:

 • توسط مهندس حرفه‌ای طراحی و تأیید شده باشد.
 • به وضوح بتواند یک بار ۵۰۰۰ پوندی را تحمل کند.
 1. انتخاب مناسب بین راپل، داربست و بالابر

در برخی شرایط داربست بهترین راه حل است. به عنوان مثال برای نقاشی ساختمان‌های بلند یا شستن نما و پنجره‌های ساختمان شیشه‌ای این گزینه مناسبتری است. در این صورت احتمالاً شما می‌توانید داربست را به نرده مجهز و به راحتی نکات ایمنی را رعایت کنید. مواقعی نیز وجود دارد که دیگر استفاده از داربست توجیه پذیر نیست و باید بالابر را انتخاب کنید. در مواقع دیگر شما از نردبان استفاده خواهید کرد که در آن زمان شرایط محافظت در برابر سقوط پیچیده‌تر می شود. داربست فلزی متحرک می‌تواند جایگزین نردبان شود.

استفاده از راپل و توانایی در کار با طناب نیز می‌تواند راحتی را برای شما به ارمغان آورد. یک راپل کار حرفه‌ای می ‌تواند کارها را سریعتر و با دقت بالاتر انجام دهد.

 1. اطمینان در مورد استفاده مناسب از آسانسورها

موارد زیادی وجود دارد که ممکن است منجر به بروز مشکل در هنگام کار با بالابر شود. بنابراین باید در مورد کار با آسانسور آگاهی کافی داشته باشید.

مهمترین مورد در استفاده از آسانسور یا بالابر نقطه اتصال است و در کنار آن اینکه از چه نوع بالابری استفاده می‌کنید نیز مهم است. مثلا کار با بالابر قیچی کمی متفاوت از کار با سایر بالابرهاست. ممکن است صاحب تأسیسات و پروژه از شما بخواهد که بر روی بالابر قیچی یا آکاردئونی متصل شوید، در این موارد از آنجایی که دیگر توسط ریل‌ها محافظت نمی‌شوید، فراموش کردن اینکه دروازه بالابر را ببندید یا زنجیر خود را ایمن کنید، بسیار خطرناک خواهد بود.

 1. از نردبان به طور مناسب استفاده کنید

اگر در مورد نردبان ها سهل‌انگاری کنید این وسایل می‌توانند منشأ بسیاری از حوادث باشند. نباید خطرات بالقوه استفاده از نردبان را دست کم بگیرید. حفظ ایمنی در هنگام استفاده از نردبان فقط به شستشوی نمای ساختمانهای بلند ختم نمی‌شود. شما با کمک آنها اتاق نشیمن را رنگ آمیزی می‌کنید، ناودان ها را تمیز می کنید، پرده ها را نصب می‌کنید و بسیاری از کارهای دیگر که نیاز به دسترسی به ارتفاع دارد را با کمک آن انجام می‌دهید. بنابراین همه جوانب احتیاط را باید در مورد استفاده از نردبان در هر مکان و زمانی در نظر بگیرید.

قبل از استفاده از نردبان ابتدا ببینید که آیا آنها بهترین راه حل برای انجام کار هستند؟ سپس اطمینان حاصل کنید که کارمندان شما برای استفاده صحیح از نردبان آموزش دیده اند. چند  تکنیک مهم این است که:

 • به ازای هر چهار فوت ارتفاع نردبان، پایه نردبان را یک پا با سازه فاصله دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که همیشه سه نقطه تماس با نردبان دارید. دو پا و یک دست یا دو دست و یک پا. اگر چیزی مانند یک سطل را به کمک نردبان حمل کنید، این امر شما را مجبور به شکستن قانون سه نقطه می‌کند.
 1. بدانید چه نوع محافظتی در برابر سقوط لازم است

اینکه چند بار و چه مدت در معرض سقوط قرار دارید، مهم است. اگر کار شما به این شکل است که باید فعالیت‌هایی را در ارتفاع و در مدت زمان‌های طولانی انجام دهید، باید به مراتب تجهیزات مناسبتری را برای خود آماده کنید. کار کردن در مدت زمان طولانی در ارتفاع یعنی شما برای زمان زیادی در معرض خطر هستید که ممکن است در این زمان اتفاقات متعددی رخ دهد. پس باید آمادگی بیشتری داشته باشید و از تجهیزات مناسبی استفاده کنید.

 1. هیچ نهایتی برای آموزش وجود ندارد

اگر می‌خواهید کارمندانتان در ارتفاعات با خیال راحت کار کنند، باید به آنها آموزش کافی بدهید. کارمندان خود را با دانش لازم برای ایمن نگهداشتن خود مسلح کنید. ایمنی در ارتفاع نیاز به آموزش مناسب، تمرکز و رعایت نکات ایمنی مناسب دارد. عجله برای تمام شدن کار می تواند منجر به آسیب جدی یا تصادفات مرگبار شود.

چه صاحب یک شرکت راپل کاری باشید و چه قرار باشد به عنوان یک راپل‌کار فعالیت کنید، ۱۰ نکته بالا را جدی بگیرید. فراموش نکردن بعضی نکات ساده می‌تواند سلامت شما و همکارانتان را با خطری جدی مواجه کند.

قیمت نماشویی ساختمان

مورد مهم دیگر در موررد شستن نما، قیمت نماشویی ساختمان است. تعیین قیمت نماشویی ساختمان به عوامل متعددی وابسته است که از آن جمله می‌توان به ابعاد ساختمان، مواد شوینده، نگهدارنده‌ها و سایر موارد دیگر اشاره کرد. به همین منظور پیشنهاد می‌شود جهت دریافت اطلاعات با شرکت نماشویی ساختمان کیان راپل تهران تماس گرفته و ضمن دریافت اطلاعات و اعلام خواسته‌های خود، از کارشناسان ما بخواهید تا با بررسی کامل، قیمت نماشویی ساختمان را برای شما تخمین بزنند.

ما در مجموعه کیان راپل جهت رضایت مشتری، قیمت‌های ایده‌آل را در کنار کیفیتی استثنایی ارائه می‌دهیم که این عوامل خود دلیل محبوبیت این شرکت و رضایت مشتریانش شده است.