شستشوی ساختمان آجری

شاید شما هم با مشکل فرسودگی و کثیفی نماهای آجری بلند مواجه شده باشید. بسیاری از ساکنین ساختمان‌های آجری از این گلایه می‌کنند که با گذشت سال‌ها ساختمان آنها زیبایی خود را از دست داده است. اما شستن ساختمان‌های آجری راه و روشی مخصوص به خورد را دارد. روند این کار کمی متفاوت از سایر نماها مانند نمای شیشه‌ای یا سنگی است. در این مطلب بیشتر در مورد شستشوی ساختمان آجری صحبت خواهیم کرد.

آلودگی‌های محیطی و اثر آن در فرسودگی ساختمان‌های آجری

زمان شستشوی یک بنای آجری با توجه به آلودگی های محیطی حاکم در یک منطقه جغرافیایی متفاوت است. برای مثال در کلان‌شهرها و شهرهایی که بسیار  آلوده هستند شستشوی این بناها باید در فواصل زمانی کوتاهتری انجام شود. آلاینده‌های محیطی ناشی از دود خودرو به شدت به سلامت نمای سختمان آسیب می‌زند و در دراز مدت حتی موجب ریزش تکه‌هایی از آجر می‌شود.

بارانهای اسیدی و اثر آن در فرسودگی ساختمان‌های آجری

موضوع دیگری که باید در نظر داشت این است که به دلیل وجود این آلودگی‌ها و سرب موجود در هوای کلانشهر‌ها باران‌هایی که می‌بارد دارای موادی هستند که سرعت فرسودگی را افزایش می‌دهند. این باران‎‌ها را اصطلاحاً باران اسیدی می‌گویند. در شستشوی اصولی و تخصصی این نکته در نظر گرفته شده است و شرکت نماشویی حرفه‌‌ای از مواد نگهدارنده و تکمیلی در شستشوی بنای آحری استفاده می‌کند.

آسیب استفاده از مواد غیر استاندارد بر روی نمای ساختمان آجری

شستشوی ساختمان آجری با مواد غیراستاندارد و نامرغوب مشکلات زیادی برای یک بنای آجری، سنگی و یا شیشه‌ای ایجاد می‌کند. این مواد نه تنها کمکی به بهبود وضعیت ساختمان نمی‌کنند بلکه سرعت فرسودگی آن را به شکل چشم‌گیری افزایش می‌دهد.

بهترین راه برای شستشوی ساختمان آجری چیست؟

حالا نوبت به ارائه راهکار مناسب برای شستشوی یک نمای آجری است. مهمتر از همه باید از مواد شوینده استاندارد استفاده شود. مواد موجود در شوینده‌های استاندارد موجب ماندگاری بیشتر و ممانعت از نفوذ گرد و غبار به درزهای میان آجرها می‌شود. هر ساختمانی مواد شوینده و مواد جانبی مخصوص خود را می‌طلبد. مواد شوینده برای ساختمان‌های آجری باید منطبق با جنس آجر نما باشد و تاثیر مخربی برای آنها نگذارد. توصیه می‌کنیم از شستن این بناها با مواد شوینده معمولی و خانگی خودداری کنید.

مورد دیگر رعایت اصول راپل و راپل‌کاری است. عملیات کار با طناب اگر به درستی و با حفظ تعادل مناسب راپل‌کار انجام شود کمک می‌کند تا شستشو کامل بی‌نقص و در کیفیت بالا انجا شود.

شستشوی ساختمان آجری با کیان راپل تهران

به شما توصیه می‌کنیم، شستشوی ساختمان خود را به راپل‌کاران شرکت کیان راپل تهران بسپارید. این راپلک‌اران مهارت و تجربه بالایی در شستشوی نمای ساختمان‌های بلند دارند و تکنیک‌های دسترسی به نقاط غیر قابل دسترس را می‌دانند. شستشوی سطوح غیر قابل دسترس از آنجایی که محل مناسبی است برای گرد و غبار، آب باران، جرم و مواد مضر دیگر باید حتماً شسته شود. عدم شستشو یا شستشوی دیر به دیر این نقاط اثر منفی زیادی بر سلامت بنا می‌گذارد.

ما شستشوی نمای آجری را به کمک دستگاه‌های واترجت و با استفاده از واتر سند بلاست انجام می‌دهیم. به این شکل هرگونه آلودگی و جرم و رسوب را از بنای ساختمان شما محو خواهیم کرد.

چند وقت یک بار باید نمای ساختمان را شست؟

سوال رایج در مورد شستشوی سنگ نمای ساختمان از جمله نماهای آجری، زمان‌بندی و تعداد دفعات شستشو در طول یک سال است. تعداد دفعات شستشوی ساختمان آجری در طول سال بستگی به جنس بنا، میزان کثیفی، محل قرار گرفتن ساختمان محل زندگی یا محل کسب و کار شما و چندین عامل دیگر دارد. ما توصیه می‌کنیم که اگر نمای ساختمانتان آجری است و در یک کلانشهر زندگی می‌کنید، حداقل دو بار در سال اقدام به شستشوی آن کنید. اگر هم در شهرهای کوچک ساکن هستید، حداقل یک بار شستشوی نما می‌تواند کافی باشد.
این نکته را در خاطر داشته باشید که شستشوی ساختمان علاوه بر تاثیر در زیبایی، مانع از فرسودگی ساختمان می‌شود. ضمن آنکه داشتن یک نمای ساختمان کثیف و فرسوده می‌تواند به کسب و کار شما و جلوه‌ای که شرکت شما در ذهن مشتری باقی می‌گذارد، اثر منفی داشته باشد. جهت استعلام و تخمین قیمت، دریافت اطلاعات تکمیلی، طرح سوالات خود در مورد خدمات کار در ارتفاع، مشاوره با کارشناسان متبحر و موارد دیگر کافیست با همکاران ما تماس بگیرید. شرکت کیان راپل تهران آمادگی خود را برای شستشوی بنای ساختمان شما اعلام می‌کند.