درخشش ساختمان باشکوه شما با پنجره‌های زیبا، ماسه سنگ‌های تماشایی و قرنیز مسی چشم‌نواز، زیر سال‌ها دوده و آلاینده‌های شهری مدفون شده است. حالا سوال اینجاست که کدام روش‌های شستشوی سنگ نمای ساختمان به اندازه کافی قوی و ایمن هستند تا آلودگی و لکه‌ها را پاک کنند و در عین حال آسیبی به این نما وارد نشود؟ آیا می‌توانید از روش‌های شستشوی یکسان استفاده کنید یا اینکه روش شستن نما و مواد مناسب برای تمیز کردن آجر متفاوت از سنگ و سایر بناهاست؟ روشهای نادرست شستشو می‌تواند ضربات سهمگینی به نمای ظریف ساختمان شما وارد کند. بنابراین باید به دنبال روش‌های صحیح و استاندارد شستن نما باشید که در این مقاله از مرجع تخصصی کار در ارتفاع کیان راپل تهران به آن می‌پردازیم.

شستشوی سنگ نمای ساختمان یا شستن نما با کار در ارتفاع

موارد بالا باید قبل از استخدام یک شرکت نماشویی متخصص در شستشوی سنگ نمای ساختمان در نظر گرفته شود.

انواع مختلف سنگ نما روش‌های مختلفی را می‌طلبد. به همین ترتیب انواع مختلف آلاینده‌ها، آلودگی‌ها و لکه‌ها به مواد تمیزکننده متفاوتی نیاز دارد. سه روش اصلی برای شستن نما عبارت از شستشو با آب، استفاده از مواد شیمیایی و استفاده از ساینده‌هاست.

ساینده‌های مورد استفاده

 منظور دستگاه‌ها و ابزارهایی است که برای تمیزکاری استفاده می‌شود. انتخاب این ابزارها دارای اهمیت زیادی است. زیرا انتخاب اشتباه موجب آسیب زدن به نمای ساختمان می‌شود. برای استفاده از این ساینده‌ها سه نوع روش مبتنی بر آب وجود دارد:

  • شستشوی تحت فشار
  • خیساندن
  • بخارشویی یا شستن نما با فشار بخار آب

شستشوی سنگ نمای ساختمان تحت فشار

متداولترین روش شستشوی سنگ نمای ساختمان، شستشوی تحت فشار است. در این روش اندازه فشار با توجه به نوع و میزان آلودگی متفاوت است.

در شستشوی تحت فشار، فشار آب معمولاً از کم شروع می‌شود. در صورت لزوم این فشار افزایش می‌یابد و به دنبال آن برس طبیعی یا مصنوعی برای تمیز کردن لکه‌های سخت و مناطق دور از دسترس به کار گرفته می‌شود. در این میان گاهی نیز از مواد شوینده مناسب و غیر یونی استفاده می‌شود که آلودگی‌ها و لکه‌های روغنی را از بین می‌برد.

خیساندن

خیساندن یکی از روش‌های شستن نما و شستشوی سنگ نمای ساختمان است. در این روش برای مدت زمانی طولانی نمای ساختمان را به کمک آب مرطوب نگه می‌دارند. این رطوبت موجب شل شدن دوده‌ها و لکه‌های چربی موجود در نمای ساختمان می‌شود. البته این روش بیشتر برای مکان‌هایی مناسب است که امکان باران خوردگی وجود ندارد. مزیت خیساندن ایمن بودن آن است. این روش از آسیب دیدن نمای ساختمان‌های قدیمی جلوگیری می‌کند. شستن نمای ساختمان سنگی به روش خیساندن ممکن است حتی هفته‌ها زمان ببرد.

شستشو با بخار آب

استفاده از بخار یا تمیز کردن تحت فشار آب گرم معمولاً خیلی رایج نیست. اما می‌تواند برای از بین بردن رسوبات خاک و گیاهان مانند پیچک موثر باشد. این روش گزینه مناسبی برای تمیز کردن بعضی نماهای سنگی است که به اسیدهای پاک کننده‌های شیمیایی حساسند.

در پایان معرفی این سه روش باید بگوییم که اگر خودتان قصد شسشتوی نما را دارید هرگز از مواد شوینده خانگی استفاده نکنید. زیرا می‌تواند لک و بقایای قابل مشاهده‌ای بر روی سنگ برجای بگذارد که علاوه بر کاهش زیبایی ساختمان به سنگ بنا آسیب می‌زند.

پاک کننده‌های شیمیایی

پاک‌کننده‌های شیمیایی برای از بین بردن آلودگی موثر هستند. برخلاف روش های شستن مبتنی بر آب، می توان از آنها برای از بین بردن نقاشی ساختمان‌های بلند، پوشش‌ها، لکه‌های سخت و دیوارنویسی‌ها نیز استفاده کرد. پاک‌کننده‌های پایه اسیدی روی آجرهای لعابدار، بتن، گرانیت و بیشتر ماسه سنگ‌ها موثرند. پاک‌کننده‌های قلیایی نیز بهتر است در سنگ‌های حساس به اسید مانند سنگ آهک، سنگ مرمر، گرانیت صیقلی و ماسه سنگ آهکی (گچی) استفاده شوند. هر دو نوع پاک‌کننده‌های شیمیایی با آب شسته می‌شوند.

مزایای شسشتشوی سنگ نمای ساختمان

یک ساختمان تمیز از نظر زیبایی برای همه خوشایند است و باعث رونق کسب و کار شما خواهد شد. نماها هنگامی که از گرد و غبار، آلودگی و یا انواع دیگر لکه‌ها در امان باشند، به بهترین شکل به نظر می‎رسند. مردم برای اولین بار هنگام ورود به محل کار شما، ساختمان را می‌بینند. بنابراین اگر می‌خواهید در ذهن آنها تاثیر بیشتری بگذارید پس باید متخصصانی را استخدام کنید تا  شسشتشوی سنگ نمای ساختمان را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

کیان راپل تهران

انجام خدمات کار در ارتفاع از شستن نما گرفته تا خدماتی همچون پیچ و رولپلاک و پوشش درز انقطاع نیاز به مهارت و دانش فنی دارد. شرکت کیان راپل تهران سالهاست که به بهترین شکل ممکن این فعالیت‎ها را به انجام می‎رساند که موجب رضایت مشتریان خود شده است. آنچه کیان راپل را به مجموعه‌ای متمایز و شناخته شده تبدیل کرده است عبارت است از:

قابلیت اطمینان

برای انجام خدمات شستن نما شما باید یک شرکت نماشویی استخدام کنید تا با ابزار و  تجهیزات کار در ارتفاع روند کار را به سرعت و در بالاترین سطح کیفی انجام دهند.

خدمات با کیفیت برتر

 افراد حرفه‌ای آموزش و دانش لازم را در زمینه فعالیت خود دارند. علاوه بر این، آنها جدیدترین عوامل تمیز کردن و سایر نوآوری های پیشرفته در بازار را می‌شناسند. در نتیجه این افراد خدمات با کیفیت برتر را به شما ارائه می‎دهند و از بهترین پاک‌کننده‌های موجود در بازار استفاده می‌کنند.

تجربه

شرکت نماشویی کیان راپل سالهاست در زمینه شستشوی سنگ نمای ساختمان و سایر فعالیت‎های کار در ارتفاع فعالیت می‌کند. در نتیجه متخصصین ما درک بهتری از نیازهای ساختمان مشتریان برای تمیز کاری و رعایت موارد ایمنی دارند. در تمامی این سالها ما پروژه‌های مختلفی برای تمیز کردن نما انجام داده‌ایم و می‌دانیم که چه اقداماتی برای هر بنا لازم است. شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که نتایج کار پرسنل و استادکاران کیان راپل کاملاً رضایت شما را برآورده خواهد ساخت.

قیمت‌های رقابتی

 هر شرکت‌ نماشویی باید برآورد هزینه اولیه و زمان تقریبی اتمام کار را به شما ارائه دهد. بنابراین شما به راحتی می‌توانید به کارشناسان شرکت‌های مختلف اجازه دهید تا با در نظر گرفتن ساختمان شما قیمت پیشنهادی خود را ارائه دهند. با این کار و مشاهده کیفیت خدمات، نحوه اجرای پروژه و سایر مواردی که در نظر دارید می‌توانید مناسبترین شرکت را برای انجام کارها انتخاب کنید.

پرسنل با ملاحظه

یک شرکت نماشویی باید کارکنان خوش اخلاق و با ملاحظه داشته باشد. مکیان راپل هنگام استخدام پرسنل، شخصیت و حرفه‌ای بودن آنها را در نظر می‌گیرند. اینگونه اطمینان حاصل می‌کنیم که مشتریانمان با کارمندان مشکل‌ساز برخورد نمی‌کنند. شما می‌توانید کارکنان کیان راپل تهران را در کنار خود احساس کنید و از آنها بخواهید هر گونه مشکل و ابهامی را برای شما برطرف کنند و مشاوره‌های لازم را به شما ارائه دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و برآورد قیمت با همکاران ما تماس بگیرید. ما مفتخر خواهیم بود که ساختمان منزل یا محل کار شما جزو پروژه‌های بعدی کیان راپل تهران باشد.